Kdy skončíme s nesmyslnými odkazy?

24. dubna 2007 v 15:17 | MIRDa |  České SEO
Pořád je na českém internetu běžné při vedení odkazů zanechávání parametrů. Např. odkazujeme-li z webu na provizní internetový obchod, musíme odkazovat např. http://www.nejaky-shop.cz/?partner=007 aby provizní systém na straně obchodu rozpoznal příchozího návštěvníka a jeho úkony - např. možný nákup. Takové odkazování ale nemá blahodárné SEO účinky pro web na který odkazujeme ani na web ze kterého odkazujeme...
Ve skutečnosti se jedná jen o lenost nebo neschopnost programátorů vytvářejících provizní systémy. Můžeme vyrobit skript, který rozpozná "provizního návštěvníka" aniž by byl v URL adrese jediný parametr a mělo to vliv na SEO!
Představme si systém, kdy se potencionální partnerský web zaregistruje na našem obchodu a jeho URL naformátujeme do podoby HOST, kdy z jakéholik adresy http://www.cokoliv.com vznikne univerzální www.cokoliv.com. Takový formát adresy uložíme do databáze a při načtení stránky se zkontroluje existence URL HOST příchozí s obsahem databáze...
Např. zaregistuje se doména partnera www.seznam.cz a pokud v budoucnu kdokoliv příjde z adresy www.seznam.cz nebo http://www.seznam.cz/?id=cokoliv&id=2 vzdy ho hrave skript rozpozna a je schopen ho plne identifikovat.
Obchody, ktere dnes budují provizní systém a hledají partnery do něj, dělají obrovskou chybu, že používají URL s parametry, budou totiž muset ještě budovat zpětné odkazy a to zcela zvlášť.
V budoucnu sem přidám možný skript jak by to šlo celé realizovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sobel Sobel | Web | 12. září 2011 v 0:59 | Reagovat

Nějaké informace jak je to s podporour referer na mobilních zařízeních? Bál bych se, že to ne vždy bude fungovat. A věří, že referera má spousta lidí vypnutého. Bych se klonil k www.seznam.cz/referer-abc/ a na něm 302.

2 Hollyfaine Hollyfaine | E-mail | 1. září 2017 v 16:03 | Reagovat

<b><a href=http://seo-swat.ru//Y17aq/>This is the 2017 bomb !!!</a></b>
Play with me my friends...

...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama